Çocuk Diş Hekimliği


 

  Düzenli diş hekimi ziyareti yalnızca yetişkinler için bir gereklilik değildir! Ağız ve diş sağlığınıza özen göstermeye mümkün olduğunca erken başlanmalıdır. Çocukların erken yaşlarda ağız hijyenine ilişkin temel gereklilikleri öğrenmesi hayatları boyunca daha az diş tedavisine ihtiyaç duymaları için çok önemlidir.

   Ağız hijyeni, çocukların henüz ilk dişleri çıkmadan başlamalıdır. Bebeğinizin diş etlerini nemli tülbent veya gazlı bez ile silmek çıkacak olan dişlerin sağlığı açısından önemlidir. Bebeğinizin ilk dişinin sürmesi ile birlikte çocuk diş hekimiyle tanışması diş hekimi fobisinin oluşmaması için ve diş sağlığı açısından büyük avantaj sağlayacaktır.

 

 

Çocuk diş hekimleri ilk muayene sırasında, ağız ve diş sağlığı, diş ipi ve diş fırçası kullanımı, emzik, biberon ve parmak emme gibi alışkanlıkların oluşturabileceği sorunlarla ilgili bilgi verirler. Ağız ve diş sağlığı açısından risklerin de değerlendirildiği detaylı muayenenin ardından koruyucu ve önleyici tedavileri içeren bir program oluştururlar.

    

   Çocuğunuzun diş hekimi, ziyareti sırasında tedirgin olacağından ve muayeneyi reddedeceğinden korkuyorsanız çocuğunuzun yaşının büyümesini beklemek doğru çözüm değildir.  Bu konuda çocuk diş hekiminize güvenmelisiniz.  Kliniğimizde ki uzman hekimlerimizin birinci önceliği çocukların ziyaretleri sırasında kendilerini rahat hissetmelerine yardımcı olmak ve bir sonraki diş hekimi randevusu için endişe duymalarına gerek olmadığını anlayacakları bir ortam yaratmaktır.

Bunun için kliniğimizi, ülkemizde ilk defa uygulanan doğa teması ile tasarladık. Özellikle çocuk kliniğimizdeki duvar dekorları, sakinleştirici doğal ortam, dost canlısı ve pozitif enerji veren hayvan karakterleri içeriyor.  Çocuklarla duvar resmimiz üzerinde ki gizli nesneleri arayıp bulma oyununu oynamak korku ve kaygılarını azaltmaktadır.

 

      

 

   Unutmayın ki, korunma tedaviden daha iyidir ve çocuğunuzun gelecekte herhangi bir ağız ve diş hastalığına sahip olmasını önlemenin en iyi yolu, ona sağlıklı ağız hijyeni alışkanlıkları kazandırmak ve düzenli diş hekimi kontrollerini ihmal etmemektir.

Kliniğimize gelen her hastanın daha güzel bir gülümsemeye kavuşması bizim en büyük önceliğimizdir ve güzel gülümsemeler çocuklarla başlar!

            

Tedavi Hakkında Bilgi Alın