İmplant


Diş implantları, çürük, travma veya dişeti hastalığı nedeniyle kaybedilen diş veya dişlerin yerine konabilmesi için iyi bir tedavi seçeneğidir. İmplantlar,

  • Tek veya birden fazla dişi bitişik dişlere zarar vermeden yenisiyle değiştirmek,
  • Kısmi takma dişleri desteklemek,
  • Üst veya alt takma dişlerin desteklenmesine veya korunmasına yardımcı olmak için kullanılabilir.

Diş implantları doğal görünümlü bir diş yenileme seçeneğidir. Gülüşünüzdeki rahatsız edici boşlukları veya hareket ederek yemek yemeyi zorlaştıran protezleri hayatınızdan çıkararak size daha fazla konfor ve güven sağlayabilirler. Dental implant, doğal bir dişin birebir kopyası olacak şekilde bir porselen diş ve bir diş kökü bileşenine sahiptir. Porselen dişlere veya takma dişlere destek sağlamak için kemikle bütünleşirler.

Doğru koşullar altında yapılan implant tedavisi uygun bakım ile ömür boyu kalıcı olabilir. Mevcut çalışmalar, dental implant tedavilerinin mükemmele yakın başarı oranları sergilediğini göstermektedir. İmplantların 40 yıla yakın ömrü bulunur ve implant bakımınız için rutin diş fırçalama ve diş ipi kullanımı haricinde düzenli diş hekimi ziyaretlerinizi aksatmamanız yeterlidir.

İmplant tedavisi gereken yerlerde tedavi ihmal edilirse, çene kemiğiniz stimülasyon eksikliğinden erimeye başlar. Dişlerinizi kaybetmek gülümsemenizi etkiler ve yüzünüzün şeklini değiştirerek erken yaşlanmanıza neden olur.

İmplant tedavisi çoğu yetişkin için uygundur ve dental implantların uzun vadeli değeri geleneksel tedavi seçeneklerinin çok ötesindedir. Diş implantlarının sizin için uygun olup olmadığını görmek için diş hekiminiz detaylı muayenenizi gerçekleştirecektir.

Diş implantları genellikle lokal anestezi altında yerleştirilir. Modern lokal anestezi teknikleri ve gerekirse hafif sedasyon sayesinde, hastalarımız için işlem şaşırtıcı derecede rahat geçmektedir. İmplantlar, konuma, ilave kemik cerrahilerinin varlığına ve yerleştirilen implant sayısına bağlı olarak 30 ila 60 dakika kadar kısa bir süre içerisinde yerleştirilebilirler.

Tedavinin ilk aşamasında implantlar kemikle bütünleşene kadar bir tür geçici diş kullanılır. Toplam tedavi süresi hastaya göre değişmekle birlikte çoğu durumda bekleme sadece birkaç aydır. 3D bilgisayar görüntüleme tekniği sayesinde implantlarınızı mükemmel şekilde yerleştirebiliyor, geçici ve daimi dişlerinizi ameliyatınızla aynı gün veya bir gün önceden planlayabiliyoruz.

Bahçeşehir Ortodonti’de, tek diş implantından tam çene implantına kadar uzanan çok çeşitli dental implant tedavileri sunuyoruz. İlk muayenenizde diş sağlığınızı değerlendiriyor ve durumunuza en uygun seçenekler çerçevesinde tedavinizi beraber kararlaştırıyoruz.

Dikkatli ve detaylı tedavi planlaması, tedavi sonrası ilaçların seçici kullanımı, steril cerrahi teknik ve dikkatli hasta takibinin implant tedavisinin başarısı için vazgeçilmez olduğu unutulmamalıdır.

Dr. Dt. Sümer MÜNEVVEROĞLU

Ağız Diş Çene Cerrahisi

BAHÇEŞEHİR ORTODONTİ

Tedavi Hakkında Bilgi Alın